Informace o nás

 

Musica Podberdensis

Musica Podberdensis je vokálně-instrumentální soubor, který se na hudební scéně objevil koncem roku 2008. Základem souboru jsou příbuzenské vztahy rodiny Kopeckých, které život zavedl do podbrdského regionu, odtud inspirace pro název (podle Mapy Čech Mořice Vogta z roku 1712, na níž je zakreslen „Circulus Podberdensis“ sahající od řeky Berounky přes brdské hřebeny až po tok Vltavy).

Vedle vystupování při různých příležitostech v tuzemsku i zahraničí se zaměřuje především na přinášení klasické hudby do koncertních sálů a kostelů Podbrdska. Zvláště v počátcích existence souboru připravoval koncerty se zapojením dalších místních amatérských hudebníků, jindy zase zve ke spolupráci profesionální sólisty, kteří tak svým nástrojem obohacují repertoir limitovaný velikostí souboru.

Když zavítáte na koncert MP, můžete slyšet vokální čtyř- nebo pětihlasé skladby à capella, sólový zpěv s doprovodem, smyčcový kvartet nebo trio z období od renesance po současnost.

 

 

Členové souboru:

 Alena Kopecká - soprán,

od dětských let zpívala ve sboru, nejprve v Příbramském dětském sboru pod vedením dr. Vladimíra Vepřeka, následně ve Svatohorském chrámovém sboru.  Při studiích na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze začala navštěvovat soukromé hodiny zpěvu (u Lenky Pištěcké a Brigity Šulcové). V letech 2000-2009 byla členkou pražského komorního souboru Piccolo coro & Piccola orchestra.  Zpěv je pro ni velmi důležitým životním koníčkem.

Zuzana Vilhelmová - alt,

odmalička  zpívala - nejprve sólově v lidové škole umění, od 12 do 18 let v dětském sboru Bambini di Praga, od roku 2000  v komorním uskupení Piccolo coro & Piccola orchestra a souběžně navštěvovala hodiny zpěvu (u Lenky Pištěcké). Bez hudby se snadno dostává do špatné nálady, zpěv je pro ni životní nutostí. Vystudovala obor Sociální a kulturní ekologie na Karlově univerzitě v Praze. V loňském roce konečně vyměnila prach velkoměsta za vůni sena na vsi u Písku, což je na mateřské dovolené velmi příjemné a její syn to jistě ocení.
 

Veronika Kopecká - housle, soprán, alt

 

 

 

 

 

Pavel Kopecký- housle, tenor,

 je učitelem na Dobříši. Hře na housle se věnuje soustavně od svých 6 let, nejprve pod vedením paní Květy Rozmajzlové, později také dva roky veden panem Jiřím Fišerem. V letech 1996-2010 byl členem komorního souboru Piccolo coro & Piccola orchestra. Nyní je členem Příbramské filharmonie. Ve svém volném čase se věnuje především rodině a právě klasické hudbě.

 

 Ondřej Palkovský - viola

 

  

Ondřej Kopecký - violoncello, bas

 hraje na violoncello od pěti let pod vedením učitelů T. Haškovce a později M. Stránské. Opakovaně úspěšně vystupoval v soutěžích ZUŠ, v letech 1995 a 1996 zvítězil v celostátním kole této soutěže společně se svou sestrou Marií (klavír) v oboru sólová a komorní hra. Byl účastníkem orchestrálních kurzů projektu Ameropa. Je zakládajícím členem komorního tělesa Piccolo coro & Piccola orchestra (1996-2011), od roku 2009 též členem Musica Podberdensis. Po ukončení studia medicíny pracuje jako anesteziolog v pražské Všeobecné fakultní nemocnici.

 

 

 

Musica Podberdensis© 2009

Vytvořte si web zdarma!Webnode